Pas humbjes nga Drenica, trajneri i Feronikelit ankohet përsëri në referim

Pas humbjes nga Drenica, trajneri i Feronikelit ankohet përsëri në referim
Çlirim Gashi

25.02.2021 / Sport

Kanë përfunduar dy ndeshjet e ditës së sotme në Superligën e Kosovës.

Drenica ka triumfuar në derbin drenicak ndaj Feronikelit me rezultat 1 me 3.

Kreshnik Uka realizoi dy gola për mysafirët, kurse Frashëri shënoi një tjetër për skuadrën nga Skenderaj. Kurse, në anën tjetër për Feronikelin shënoi Simonovski.

Ishte një fitore e madhe për skuadrën e Bledar Devollit që rikthehet përsëri fuqishën në garën për mbijetesë.

Pas ndeshjes është deklaruar edhe trajneri i Feronikelit, Klodian Duro i cili tha se është shumë i lumtur për këtë fitore.

“Kartoni i kuq që morëm dhe goli më pas i dhanë një tjetër rrjedhë ndeshjes. Mendoj se goli i dytë i Drenicës ishte në pozicion jashtë loje, nuk dua të merrem me gjyqtarët por vendimet e tyre janë statistika që ndikojnë në ndeshje” tha shkurtmishit Duro pas ndeshjes për Art Motion.

RAPORTO