Nuk ka fitues në derbi, Drita dhe Ballkani ndajnë pikët

  • 06.11.2022
Nuk ka fitues në derbi, Drita dhe Ballkani ndajnë pikët

Ka përfunduar pa fitues derbi i javës së 15-të në AlbiMall Superligën e Kosovës në futboll.

Ndeshja nisi më mirë për vendasit të cilët të parët rrezikuan me Marko Simonovskin, por pa sukses.

E në minutën e 12-të gjilanasit fituan penallti, kur pas një goditje nga Ajzeraj, Egzon Sinani luajti me dorë në zonë dhe gjyqtari Dardan Çaka akordoi penallti.


I saktë nga pika e bardhë si gjithmonë ishte Besnik Krasniqi që realizoi për 1-0.

Por gëzimi i vendasve nuk zgjati shumë, pasi në minutën e 23-të Albin Berisha u gjend bukur afër golit dhe dërgoi topin në rrjetë nga afërsia për të barazuar shifrat në 1-1.

Me rezultatin baras 1-1 përfunduan 45 minutat e para të kësaj sfide.

Drita e nisi për mrekulli edhe pjesën e dytë, kur Marko Simonovski shënoi në minutën e 49-të me kokë për 2-1.

Vendasit patën më shumë nga loja dhe krijuan më shumë raste shënimi, por ishin mysafirët që gjetën përsëri golin për të barazuar shifrat në 2-2 me Albion Rrahmanin që realizoi në minutën e 74-të.

Deri në fund më gola nuk pati dhe rezultati ishte baras 2-2.

Drita vazhdon në krye të tabelë me 31 pikë, katër më shumë se Ballkani që ndodhet në vendin e dytë me tre ndeshje më pak të zhvilluara./telegrafi/

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë