Nisin hetimet për huliganët e ndeshjes FC Prishtina – FC Ballkani, paralajmërohen dënime të renda

  • 06.09.2022
Nisin hetimet për huliganët e ndeshjes FC Prishtina – FC Ballkani, paralajmërohen dënime të renda

Këshilli Kombëtar për Parandalimin dhe Sanksionimin e Dhunës dhe dukurive negative në ngjarjet sportive, ka lëshuar një komunikatë për shtyp sonte (e hënë) për ngjarjen e mbrëmshme në stadiumin Fadil Vokrri në Prishtinë, me ç’rast pati edhe të plagosur me thikë

“Këshilli Kombëtar për Parandalimin dhe Sanksionimin e Dhunës dhe dukurive negative në ngjarjet sportive,  në takimin e mbajtur më datë 05.09.2022, ka shqyrtuar zhvillimet në ndeshjen e futbollit në mes KF Prishtina dhe KF Ballkani dhe pas analizimit, shpreh shqetësimin e tij”, thuhet ndër të tjera në këtë deklaratë.

Sipas tyre  tashmë me këtë rast është duke u marrë Policia dhe Prokuroria e Kosovës.


“Ndërsa opinionin e njoftojmë se lidhur më ketë ngjarje, Policia dhe Prokuroria e Kosovës kanë filluar procedurat për identifikimin e hetimin e personave të përfshirë në dhunën e shfaqur, për të cilën janë parashikuar dënime të ashpra penale”, shkruan ky këshill.


“Këshilli do të mbetet i përkushtuar që çdo dukuri negative dhe shkelje të dispozitave ligjore do ta adresoj të organet kompetente për hetim dhe shqiptim të sanksioneve të parashikuara ligjore”.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë