Nesër superndeshje në Superligë, Drenica – Ballkani

  • 14.05.2022
Nesër superndeshje në Superligë, Drenica – Ballkani

Në këtë xhiro do të zhvillohen disa ndeshje tejet interesante.

Ndeshja e javës zhvillohet në Prishtinë ku takohen Prishtina e Drita.


Kjo ndeshje peshë ka vetëm për skuadrën bardhekaltër që po luftojnë për t’i ikur barazhit.

Po ashtu, në agjendë janë edhe ndeshja mes Ulpianës dhe Feronikelit, ku ky takim zhvillohet nesër me fillim nga ora 15:00 në stadiumin “Sami Kelmendi” në Lipjan.

Ndeshje tjeter intersante është edhe ajo mes Drenicës dhe Ballkanit, ku drenicakët do të jenë nikoqir të kampionëve të ri të Superligës.

Dueli mes Drenicës dhe Ballkanit luhet nesër me fillim nga ora 15:00 në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj.

Gjithashtu, në këtë xhiro do të luhen edhe takimet si ai Dukagjini – Llapi dhe Gjilani Malisheva.

Superliga e Kosovës – Java 35

Orari

E diel
Ulpiana – Feronikeli, 15:00;
Prishtina – Drita, 15:00;
Dukagjini – Llapi, 15:00;
Gjilani – Malisheva, 15:00;
Drenica – Ballkani, 15:00.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë