Nesër superndeshje në Superligë, Drenica – Ballkani

14.05.2022

Në këtë xhiro do të zhvillohen disa ndeshje tejet interesante. Ndeshja e javës zhvillohet në Prishtinë ku takohen Prishtina e Drita. Kjo ndeshje peshë ka vetëm për skuadrën bardhekaltër që po luftojnë për t’i ikur barazhit. Po ashtu, në agjendë janë edhe ndeshja mes Ulpianës dhe Feronikelit, ku ky takim zhvillohet nesër me fillim nga […]

Nesër superndeshje në Superligë, Drenica – Ballkani Foto: Ilustrim

Në këtë xhiro do të zhvillohen disa ndeshje tejet interesante.

Ndeshja e javës zhvillohet në Prishtinë ku takohen Prishtina e Drita.

Kjo ndeshje peshë ka vetëm për skuadrën bardhekaltër që po luftojnë për t’i ikur barazhit.

Po ashtu, në agjendë janë edhe ndeshja mes Ulpianës dhe Feronikelit, ku ky takim zhvillohet nesër me fillim nga ora 15:00 në stadiumin “Sami Kelmendi” në Lipjan.

Ndeshje tjeter intersante është edhe ajo mes Drenicës dhe Ballkanit, ku drenicakët do të jenë nikoqir të kampionëve të ri të Superligës.

Dueli mes Drenicës dhe Ballkanit luhet nesër me fillim nga ora 15:00 në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj.

Gjithashtu, në këtë xhiro do të luhen edhe takimet si ai Dukagjini – Llapi dhe Gjilani Malisheva.

Superliga e Kosovës – Java 35

Orari

E diel
Ulpiana – Feronikeli, 15:00;
Prishtina – Drita, 15:00;
Dukagjini – Llapi, 15:00;
Gjilani – Malisheva, 15:00;
Drenica – Ballkani, 15:00.