Nesër ndeshje interesante në Suharekë, Ballkani – Trepça ’89

  • 19.10.2022
Nesër ndeshje interesante në Suharekë, Ballkani – Trepça ’89

Superliga e Kosovës në futboll vazhdon edhe në mesjavë, ku do të luhen ndeshje në kuadër të xhiros së 12-të.

Tashmë nga Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) janë deleguar edhe gjyqtarët që do t’i drejtojnë ndeshjet e kësaj xhiro-je.

Dueli kryesor i javës luhet të mërkurën në Gjilan, aty ku lideri i tabelës, Drita e pret Prishtinën.


Po ashtu, nesër do të zhvillohet edhe një ndeshje interesante në mes të FC Ballkanit dhe Trepça ’89.

Kjo ndeshje luhet nesër (e enjte) me fillim prej orës 13:00 në stadiumin e qytetit në Suharekë.

Drejtësia në këtë ndeshje i është besuar gjyqtarit Alban Shala, me asistentët, Altin Zhegrova dhe Fatmir Sekiraqa. Në VAR do të jetë Ilir Mehmeti.

Delegimet e plota të gjyqtarëve:

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë