Muharremaj: Kur Ballkani shënoi gol, Ramiz Lladrovci sa nuk më gjuajti poshtë nga emocionet

  • 26.08.2022
Muharremaj: Kur Ballkani shënoi gol, Ramiz Lladrovci sa nuk më gjuajti poshtë nga emocionet

Ballkani ka shkruar historinë e futbollit kosovar mbrëmë. Klubi kampion i Kosovës është kualifikuar në fazën e grupeve të Ligës së Konferencës.

Ndeshja mes Ballkanit dhe Shkupit është zhvilluar dje në stadiumin Fadil Vokrri në Prishtinë.

Kjo ndeshje u përcjell nga krerë të shtetit e politikanë kosovarë.


Kryetari i Suharekës, Bali Muharremaj në një lidhje direkte në emisionin ‘Frontal’ në T7 tha se patën emocione gjatë shikimit të ndeshjes. Madje ai tregon se kur është shënuar goli i Ballkanit, kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci ishte shumë i emocionuar.


“Momentin e parë kur e kanë dhënë goll, Ramiz Lladrovcin e kam pas prapa, dhe ma ka ngjit thash po më gjuan poshtë najqysh, edhe ai pat emocione. Futbollistët i takuam pas ndeshjes, pastaj e kemi vazhdu festën në Suharekë”, tha Muharremaj.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë