Malisheva gati për sfidën e vështirë ndaj Ballkanit: Kemi bërë gjithçka për t’u përgatitur si duhet

  • 07.10.2022
Malisheva gati për sfidën e vështirë ndaj Ballkanit: Kemi bërë gjithçka për t’u përgatitur si duhet

Klubi futbollistik i Malishevës do ta zhvillojë ndeshjen e xhiros së 10-të në Superligën e Kosovës në udhëtim te FC Ballkani.

Ndeshje kjo e cila do të jetë mjaft e vështirë për klubin e Malishevës.

Ndonëse, është paralajmëruar si një sfidë e vështirë, duket se ekipi i Sami Sermaxhajt është përgatitur mirë për përballjen ndaj klubit suharekas, Ballkanin.


“Kemi punuar shumë për ndeshjen e radhës dhe kemi bërë gjithçka për t’u përgatitur si duhet. T’u besojmë instinkteve tona dhe ta luajmë lojën tonë”, ka shkruar Malisheva në faqen zyrtare,

Po ashtu, klubi i Malishevës do të shpresojë edhe në lodhjen e skaudrës së Ballkanit, pas ndeshjes së tyre me Sivassporin në Conference League, të cilën e fituan në Turqi me rezultat 4-3.

Ndeshja mes Ballkanit dhe Malishevës do të zhvillohet të dielën me fillim prej orës 13:00 në stadiumin e qytetit në Suharekë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë