Lojtarët e FC Ballkanit sot kthehen nga Turqia me fitore dhe Superkupën e Kosovës

  • 27.01.2023
Lojtarët e FC Ballkanit sot kthehen nga Turqia me fitore dhe Superkupën e Kosovës

Javë më parë FC Ballkani kishte udhëtuar për në Turqi, për të zhvilluar fazën përgatitore para kampionatit të Albi Mall Superligës si dhe ndeshjeve të kupës së Kosovës.

Gjatë kësaj kohe FC Ballkani ka zhvilluar gjithsej 4 ndeshje, tri miqësore dhe një për Superkupën e Kosovës, raporton SuharekaOnline.

Në të gjitha ndeshjet e zhvilluara ekipi suharekas, ka treguar forcën e tij duke fituar bindshëm ndaj kundërshtarëve me të cilët u përball në tokën turke.


FC Ballkani arriti ta rrëzonte nga froni KF Llapi duke ia rrëmbyer nga dora Superkupen e Kosovës, ishte Lumbardh Dellova, ai, i cili goditi në kohën e duhur drejt portës së kundërshtarit duke zhbllokuar lojën dhe duke e fituar bindshëm këtë ndeshje.

Ndërsa, gjatë ditës së sotme, e premte, djemt e udhëhequr nga Ilir Daja, arrijnë në Kosovë me plotë katër fitore.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë