Kosova zhvillon ndeshjen e fundit për këtë vit, synohet të mbyllet me fitore

19.11.2022

Kombëtarja e Kosovës do të zhvillojë sonte ndeshjen e fundit për vitin 2022. “Dardanët” do të jenë nikoqir të Ishujve Faroe në një ndeshje miqësore, tri ditë pas lojës me Armeninë, që u mbyll baras 2:2. Edhe kjo ndeshje do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri”, me fillim nga ora 18:00. Të besuarit e Alain […]

Kosova zhvillon ndeshjen e fundit për këtë vit, synohet të mbyllet me fitore Foto: Ilustrim

Kombëtarja e Kosovës do të zhvillojë sonte ndeshjen e fundit për vitin 2022.

“Dardanët” do të jenë nikoqir të Ishujve Faroe në një ndeshje miqësore, tri ditë pas lojës me Armeninë, që u mbyll baras 2:2.

Edhe kjo ndeshje do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri”, me fillim nga ora 18:00.

Të besuarit e Alain Giresse duan ta mbyllin me fitore këtë vit dhe Kosova është edhe favorit në letër.

Kjo e sotmja do të jetë ndeshja e katërt mes dy ekipeve përfaqësuese, të cilat janë përballur edhe më parë.