Kosova turpërohet në “Fadil Vokrri”

10.11.2021

Ndeshja ka përfunduar me rezultat 2-0. Kur po zhvillohej minuta e 17 e ndeshjes, mesfushori i Jordanisë Faisal shënoi gol të bukur nga distanca pas portieri Arianet Muriç e kishte lëshuar portën më shumë se që duhej. Në pjesën e dytë Jordania ka thelluar epërsinë kundër Kosovës. Ishte Hamza Ali Khaled Al Daradreh ai që […]

Kosova turpërohet në “Fadil Vokrri” Foto: Ilustrim

Ndeshja ka përfunduar me rezultat 2-0.

Kur po zhvillohej minuta e 17 e ndeshjes, mesfushori i Jordanisë Faisal shënoi gol të bukur nga distanca pas portieri Arianet Muriç e kishte lëshuar portën më shumë se që duhej.

Në pjesën e dytë Jordania ka thelluar epërsinë kundër Kosovës. Ishte Hamza Ali Khaled Al Daradreh ai që realizoi për Jordaninë në minutën e 85-të.

Ndeshja ishte miqësore.

Kosova pas ndeshjes me Jordaninë do të udhëtojë drejt Greqisë për t’u ndeshur me këtë Kombëtare në kuadër të kualifikimeve për Botërorin.