Kosova turpërohet në “Fadil Vokrri”

Kosova e drejtuar nga trajneri slloven, Primoz Gliha, nuk ka arritur të nxjerrë rezultat pozitiv në ndeshjen me Jordaninë, të zhvilluar sonte në Prishtinë.

10.11.2021 / Sport

Kosova turpërohet në “Fadil Vokrri”
Foto: Ilustrim

Ndeshja ka përfunduar me rezultat 2-0.

Kur po zhvillohej minuta e 17 e ndeshjes, mesfushori i Jordanisë Faisal shënoi gol të bukur nga distanca pas portieri Arianet Muriç e kishte lëshuar portën më shumë se që duhej.


Në pjesën e dytë Jordania ka thelluar epërsinë kundër Kosovës. Ishte Hamza Ali Khaled Al Daradreh ai që realizoi për Jordaninë në minutën e 85-të.

Ndeshja ishte miqësore.

Kosova pas ndeshjes me Jordaninë do të udhëtojë drejt Greqisë për t’u ndeshur me këtë Kombëtare në kuadër të kualifikimeve për Botërorin.

Parandalimi është shërim! Tumor markerët dhe roli i tyre në diagnostifikimin e kancerit

Tumor markerët janë substanca që lëshohen nga qelizat kancerogjene ose prodhohen nga trupi në reagim ndaj një tumori malinj ose...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *