Kosova nis misionin për të shkruar historinë, sot përballet me Izraelin për kualifikim në Euro 2024

  • 25.03.2023
Kosova nis misionin për të shkruar historinë, sot përballet me Izraelin për kualifikim në Euro 2024

Kombëtarja e Kosovës sot luan ndaj Izraelit ndeshjen e parë të vlefshme për fazën para-kualifikim në Euro 2024.

“Dardanët” dje gjatë ditës kanë arritur në qytetin e Tel Aviv dhe kanë mbajtur seancën e fundit stërvitore.

Ndeshja mes Izraelit dhe Kosovës zhvillohet në stadiumin ‘Bllomfield’ dhe pritet të ketë një numër të madh të tifozëve, rreth 30 mijë. Kjo ndeshje nis nga ora 18:00.


Kujtojmë që gjyqtar kryesor i ndeshjes është skocezi, William Collum, me dy asistentët e tij: Francis Connor dhe David Roome.

Kosova është pjesë e Grupit I, së bashku me Zvicrrë, Rumaninë, Bjellorusinë, Izraelin dhe Andorën.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë