Kosova luan dy ndeshje gjatë nëntorit, fton tre lojtarë të FC Ballkanit

  • 14.11.2022
Kosova luan dy ndeshje gjatë nëntorit, fton tre lojtarë të FC Ballkanit

Përfaqësuesja e Kosovës gjatë mujait nëntor të këtij viti do të zhvilloj dy ndeshje, njërën me Armeninë dhe një tjetër me Ishujt Faroe.

Ditë më parë është bërë e ditur se përfaqësuesja e Kosovës ka ftuar dyshen e klubit slloven NS Mura, Mirlind Daku dhe Leard Sadriu.

Poashtu, për këto ndeshje janë ftuar edhe tre lojtarë të FC Ballkanit, shkruan SuharekaOnline.


Lumbardh Dellova, Lindon Emërllahu dhe Ermal Krasniqi janë ftuar në Kombëtaren e Kosovës nga trajneri Alain Giresse për dy ndeshjet miqësore të muajit nëntor.

Ndërsa, në Kombëtaren U21 janë ftuar edhe dy lojtarë të kampionit në fuqi, FC Ballkanit, Veton Tusha dhe në atë U19 Arlind Maloku.

Kjo është bërë e ditur nga FC Ballkani përmes një postimi në facebook.

“𝗧𝗲̈ 𝗱𝗮𝘀𝗵𝘂𝗿 𝘁𝗶𝗳𝗼𝘇𝗲̈

Tre futbollistët tanë Lumbardh Dellova, Lindon Emërllahu dhe Ermal Krasniqi janë ftuar në Kombëtaren e Kosovës nga trajneri Alain Giresse për dy ndeshjet miqësore të muajit nëntor. Kurse në Kombëtaren U21 u ftua Veton Tusha dhe në atë U19 Arlind Maloku. Suksese djema dhe na përfaqësoni denjësisht.

𝗝𝗘𝗠𝗜 𝗞𝗥𝗘𝗡𝗔𝗥 𝗠𝗘 𝗝𝗨

𝗨𝗡𝗘̈ 𝗕𝗜𝗥𝗜 𝗬𝗧 𝗞𝗢𝗦𝗢𝗩𝗘̈!! ” thuhet në njoftim.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë