Kompletohen skuadrat e kualifikuara në 1/8 e finales së Kupës së Kosovës

  • 02.12.2021
Kompletohen skuadrat e kualifikuara në 1/8 e finales së Kupës së Kosovës

Drita ka hasur vështirësi në përballje me skuadrën e parafundit në renditjen e Grupit A në Ligën e Parë, Drenasin, duke e eliminuar vetëm pas vazhdimeve.

Ndeshja në kohën e rregullt u mbyll 0:0, edhe pse skuadra nga Drenasi luajti me një lojtar më pak që nga minuta e 77-të.


Megjithatë, në vazhdime përcaktues ishte Hamdi Namani, i cili realizoi golin e fitores dhe të kualifikimit tutje për Dritën. E në 1/8 e finales janë kualifikuar edhe Dukagjini, që e mposhti Lirinë si mysafir, Arbëria që u tregua bindëse në duel me Vitinë dhe Ferizaj, që pas vazhdimeve fitoi bindshëm ndaj Flamurtarit.

Rezultatet komplete të 1/16 së finales në Kupën e Kosovës

E mërkurë, 01.12 2021
Ramiz Sadiku
 – Vushtrria 1:1, pas vazhdimeve 2:1
Feronikeli – Fushë Kosova 0:0 në vazhdime 0:0, pas penalltive 1:4
A&N – Gjilani 0:1
Drenica – Vllaznia 3:1
Besa – Prishtina 0:4
Malisheva – Istogu 1:0
Ulpiana – Vëllaznimi 3:0
Rahoveci – Ballkani 1:3
Trepça’89 – 2 Korriku 2:2, pas vazhdimeve 2:2, pas penalltive 3:4
Llapi – Kika 2:1
Prizreni – Onix 1:5

E enjte, 2 dhjetor 2021
Drita
 – Drenasi 0:0, pas vazhdimeve 1:0
Liria – Dukagjini 2:4
Arbëria – Vitia 4:0
KEK-u – Trepça 1:0
Flamurtari – Ferizaj 0:0, pas vazhdimeve 0:3

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë