Hidhet shorti për 1/8 e finales të Kupës së Kosovës, FC Ballkani ndaj KF Llapit

Sot në ambientet e stadiumit “Fadil Vokrri” në Prishtinë në praninë e Komisionit të Garave dhe përfaqësuesve të klubeve është bërë tërheqja e shortit për 1/8 e finales së Kupës së Kosovës.

Në këtë fazë pritet të ketë përballje shumë të forta, ku pa dyshim veçohen ndeshjet Prishtina – Drita dhe Llapi – Ballkani.

Po ashtu, Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur se ndeshjet e këtij rrethi do të zhvillohen më 10 shkurt.

Çiftet e 1/8 së finales
A&N – Flamurtari
Llapi – Ballkani
Trepça ‘89 – Ferizaj
Drenica – Ulpiana
Dukagjini – 2 Korriku
Istogu – Gjilani
Prishtina – Drita
Arbëria – Feronikeli

RAPORTO