Flet Emërllahu: E kisha vështirë t’i thoja jo Shqipërisë por e zgjodha Kosovën

  • 10.09.2022
Flet Emërllahu: E kisha vështirë t’i thoja jo Shqipërisë por e zgjodha Kosovën

Paraqitjet e Kampionit të Kosovës, FC Ballkani në arenën evropiane i kanë ra në sy edhe përzedhësit, Alan Giresse. Ai ka ftuar në kombëtare dyshen Lumbardh Dellova dhe Lindon Emerllahu.

Mesfushori fantastik i FC Ballkani, Emerllahu, i cili po shkëlqen me fanellën e portokalltë, ishte nën presion të madh edhe jashtë fushës.

19 vjeçarit nga Mushtishti i Suharekës pas mbizotërimit të mesfushës si në futbollin kosovar po ashtu edhe atë evropian, i arritën ftesat për dy kombëtare të ndryshme.


Shqipëria dhe Kosova ia kishin mësyer Lindonit, i cili pritet të këtë karrierë të ndritshme.

“Po e kisha shumë të vështirë, por zemra ma tha të vendosi për Kosovën. Nuk ishte e lehtë t’i thoja jo Shqipërisë pasi jemi rritur duke e përkrahur kombëtaren kuqezi”, tha ekskluzivisht për Albanian News, Emerllahu.

Gjashtëshja e Ballkanit, më pas shtoi se më shumë dëshiron të flas në fushë. “Ia lëmë kohës edhe fjalët, së pari dua ta aryetoi ftesën nga Kombëtarja e Kosovës. Shpresoi ta jap më të mirën sa herë që do të më jepet mundësia”, përfundoi futbollisti më i ri i Ballkanit evropian.

Emerllahu është produkt i shkollës së futbollit të FC Ballkani. Ai u thirr në skuadrën e parë edhe më parë, derisa shpërtheu nën urdhërat e trajnerit, Ilir Daja. Madje përformanca e tij “hodhi” jashtë përbērjes së parë mesfushorin Kushtrim Gashi, i cili pasi kuptoi realitetin kaloi te skuadra e Prishtinës.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë