Fitoi çmimin e golashënuesit më të mirë, Galatasaray dhe Beşiktaş të interesuar për Blend Baftiun

Fitoi çmimin e golashënuesit më të mirë, Galatasaray dhe Beşiktaş të interesuar për Blend Baftiun
Herolind Bytyçi

28.07.2020 / Sport

Futbollisti kosovar Blend Baftiu, i cili në UEFA renditet i dyti në listën e 50 lojtarëve të rinj premtues, hyri në radarin e skuadrave të Superligës.

Galatasaray dhe Beşiktaş janë të interesuar për Baftiun, i cili luajti në ekipin e KF Ballkanit.

Futbollisti 22-vjeçar, i cili ishte në pozicionin e 10-të, tërhoqi vëmendjen duke shënuar 19 gola dhe 1 asistim në 31 ndeshje, transmeton SuharekaOnline.

Futbollisti i suksesshëm vesh edhe fanellën e Kombëtares së Kosovës.
Është thënë se Blend Baftiu, i cili ka kontratë me KF Ballkani deri në vitin 2021, kërkoi një pjesë nga shitja e tij, shkruajnë mediat turke.

RAPORTO