FC Ballkani i pandalshëm, mposht edhe KF Istogun

Pas përfundimit të xhiros së 13-të në Superligën e Kosovës, Ballkani u rikthehet ndeshjeve miqësore.

14.11.2021 / Sport

FC Ballkani i pandalshëm, mposht edhe KF Istogun
Foto: Ilustrim

Ballkani është duke treguar suksese të jashtëzakonshëm në këtë sezonë, ku edhe u ringjit në pozitën e parë me 24 pikë, duke lënë pas Dritën të cilën e mposhti në Suharekë me rezultat 2-0.

Klubi futbollistik nga Suhareka, Ballkani ka zhvilluar sot një ndeshje miqësore ndaj KF Istogut.


Ndeshja miqësore është zhvilluar sot me fillim prej orës 14:00 në stadiumin “Demush Mavraj” në Istog.

Tashmë ka përfunduar gjithçka në Istog, ku Ballkani ka shënuar fitore me rezultat 1-3 ndaj KF Istogut.

Për Ballkanin dy gola i ka shënuar A.Berisha dhe një gol Emerllahu.

Themele të sigurta të së ardhmes, N.T.P.SH “HALITI”, gjiganti i ndërtimit në Suharekë

Të investosh në të ardhmen është gjëja më e duhur që çdo person do duhej ta ketë parasysh në secilin...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *