Edon Zhegrova nga më të mirët në Zvicër në bazë të kësaj statistike

Edon Zhegrova nga më të mirët në Zvicër në bazë të kësaj statistike

Edon Zhegrova nuk do të jetë pjesë e Baselit që nga kjo verë.

E gjitha kjo pasi skuadra zvicerane nuk ka blerë kartonin e kosovarit që ishte 3.5 milionë euro, si shkak i krizës së shkaktuar nga koronavirusi.

Por ylli kosovar është shquar për një fakt interesant sa ishte pjesë e Baselit.

Zhegrova ka qenë një nga dribluesit më të mirë në elitën e futbollit në Zvicër.

21 vjeçari u huazua nga Genk te skuadra e Baselit gjatë vitit 2019, përcjellë GazetaOlle

Kurse deri më tani në këtë sezon ka arritur të luaj në 14 ndeshje ku ka shënuar 2 gola dhe ka bërë 3 asistime.

RAPORTO