Edon Zhegrova nga më të mirët në Zvicër në bazë të kësaj statistike

Edon Zhegrova nuk do të jetë pjesë e Baselit që nga kjo verë.

E gjitha kjo pasi skuadra zvicerane nuk ka blerë kartonin e kosovarit që ishte 3.5 milionë euro, si shkak i krizës së shkaktuar nga koronavirusi.

Por ylli kosovar është shquar për një fakt interesant sa ishte pjesë e Baselit.

Zhegrova ka qenë një nga dribluesit më të mirë në elitën e futbollit në Zvicër.

21 vjeçari u huazua nga Genk te skuadra e Baselit gjatë vitit 2019, përcjellë GazetaOlle

Kurse deri më tani në këtë sezon ka arritur të luaj në 14 ndeshje ku ka shënuar 2 gola dhe ka bërë 3 asistime.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.