Derbi FC Ballkani – FC Drita luhet në këtë stadium

  • 09.09.2022
Derbi FC Ballkani – FC Drita luhet në këtë stadium

Xhiro e gjashtë në elitën e futbollit kosovar Albi Mall Superligë do të startojë ditën e shtunë.

Tanimë Federata e Futbollit të Kosovës ka publikuar edhe emrat e gjyqtarëve që do të ndajnë drejtësinë në pesë duelet e kësaj xhiroje.

Malisheva dhe Dukagjini takohen në ndeshjen e parë në stadiumin Limani Gegaj, ku ky takim drejtohet nga Mervan Bejtullahu.


Ndërkohë në duelin që do të zhvillohet në Skënderaj mes Drenicës dhe Trepçës ’89, drejtësinë do ta ndajë Ilir Mehmeti.


Të dielën në fushë zbresin gjashtë skuadra të tjera, ku do të kemi dy super derbi.

Kampioni në fuqi i Kosovës, Ballkani pret Dritën në stadiumin ‘Rexhep Rexhepi’ në Drenas, derisa ky super derbi do të gjykohet nga Mentor Ajeti me ndihmësit Drilon Rexhepi dhe Altin Zhegrova.

Lideri aktual i Superligës, Gjilani pret Prishtinën derisa drejtësinë do ta ndajë Visar Kastrati, ndërkohë në sfidën Ferizaj – Llapi, do të gjykojë Genc Nuza.

Të gjitha ndeshjet e kësaj jave në Albi Mall Superligë zhvillohen nga ora 15:00.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë