Carabao Cup, Manchester United – West Ham, formacionet e mundshme

Manchester United dhe West Ham përballen për herë të dytë në tre ditë pas takimit emocionues në Londër të dielën.

22.09.2021 / Sport

Carabao Cup, Manchester United – West Ham, formacionet e mundshme
Foto: Ilustrim

United kaloi në avantazh në minutën e 89-të vetëm për të pranuar më pas një penallti në kohën e ndalesës pasi ata u mohuan në mënyrë të çuditshme një goditjeje të tyre. Mark Noble, i cili ka një rekord fantastik nga vendi, u dërgua vetëm për të marrë penalltinë vetëm për David de Gea për të realizuar penalltinë e tij të parë që nga prilli 2016.

Ndërsa sot në kuadër të Carabao Cup, Manchester United do të takohet me West Ham, me fillim nga ora 20:45 në stadiumin “Old Trafford” të Manchester-it.


Ole Gunnar Solskjaer do të bëjë ndryshime gjithëpërfshirëse për t’u përballur me West Ham për herë të dytë në tre ditë, duke pasur parasysh se ata kanë ndeshjen e hershme të së shtunës për të luftuar.

Cristiano Ronaldo do të marrë pushimin e tij të parë që kur u bashkua përsëri me Manchester United, ndërsa Bruno Fernandes gjithashtu pritet të bjerë jashtë skuadrës.

Dean Henderson pritet të bëjë paraqitjen e tij të parë të sezonit pasi më në fund të shërohet nga dëmtimi dhe COVID -i i gjatë.

Alex Telles është deklaruar i aftë për të luajtur të Mërkurën në atë që do të ishte paraqitja e tij e parë e sezonit. Nëse ai nuk konsiderohet gati për të filluar, Diogo Dalot mund të duhet të luajë mbrojtës i majtë.

Victor Lindelof nuk ishte me skuadrën në mesjavë, por do të jetë partneri i Eric Bailly në pjesën e prapme nëse është në dispozicion.

Solskjaer ka konfirmuar se Phil Jones është në skuadër për ndeshjen me West Ham. Ai luajti për herë të fundit për United në janar 2020.

Anthony Martial duket i sigurt për të filluar përpara pasi Edinson Cavani thuhet se do të humbasë edhe një herë. Anthony Elanga ose Juan Mata janë në garë për vendin e fundit në sulm.

Michail Antonio ka humbur disfatën 2-1 ndaj Manchester United të dielën përmes pezullimit, por do të kthehet për të udhëhequr linjën këtu. Ai u mungua shumë në fundjavë. Declan Rice dhe Tomas Soucek të dy filluan në Europa League të enjten dhe përsëri kundër United të Dielën. Ishi dukej veçanërisht legjendar vonë në fundjavë dhe nuk do të ishte një surprizë të shohim ndonjë rotacion në atë departament.

Mark Noble doli nga stoli thjesht për të marrë një penallti kundër Unitedit, vetëm për të humbur. Ai do të shpresojë të fillojë këtu. Nënshkrimi i vonë i verës Alex Kral është një opsion për debutimin e tij në West Ham.

Alphonse Areola gjithashtu duhet të bëjë debutimin e tij në West Ham në mesjavë, ndërsa Craig Dawson, Ryan Fredericks, Arthur Masuaku dhe Issa Diop po bëjnë presion për vende në mbrojtje.

Formacionet e mundshme të ndeshjes Manchester United – West Ham:

Manchester United (4-2-3-1): Henderson; Dalot, Lindelof, Baillt, Telles; Matic, Beek; Sancho, Lingard, Elanga; Martial.

Kryetrajner: Ole Gunnar Solskjaer

West Ham (4-2-3-1): Areola; Fredericks, Dawson, Zouma, Masuaku; Noble, Soucek; Yarmolenko, Vlasic, Benrahma; Antonio.

Kryetrajner: David Moyes.

KOMENTE0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *