Ballkani synon fitoren e radhës në udhëtim te Trepça ’89

  • 23.02.2023
Ballkani synon fitoren e radhës në udhëtim te Trepça ’89

Trepça ’89 dhe Ballkani kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e vlefshme për javën e 21-të në Albi Mall Superligën e Kosovës.

Kampioni i Kosovës është mysafir i “Minatorëve” në takimin që pritet të zhvillohet në stadiumin “Riza Lushta” me fillim nga ora 13:00.

Ekipi i Ilir Dajës vjen nga dy fitore radhazi në sezonin pranveror dhe synon të tretën për ta rikthyer pozitën e parë dhe për t’i ikur Dritës me tri pikë.


Në anën tjetër, vendasit e Shpëtim Idrizit vijnë nga një humbje nga Llapi dhe duan t’i kthehet rezultateve pozitive për të shmangur pozitat që e rrezikojnë rënien.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Trepça ’89Kaqiu; Amawrolna, Mashau, Haliti, Muja; Peci, Nimani, Rrahmani, Gashi; Fatty, Adu-Kwaw

BallkaniFrashëri; Ar.Thaqi, Jashanica, As.Thaqi, Potoku; Emerllahu, Kuc; Korenica, Zyba, Gripshi; Rrahmani; 


N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë