Ballkani blindon dy yjet e skuadrës, Gripshi e Korenica i mbesin besnik kampionit edhe për tri vite

Klubi futbollistik nga Suhareka, Ballkani tashmë është shpallur kampion i ri i Kosovës.

Ballkani blindon dy yjet e skuadrës, Gripshi e Korenica i mbesin besnik kampionit edhe për tri vite

Skuadra e udhëhequr nga trajneri Ilir Daja qysh tani ka filluar që t’i blindojë yjet e skuadrës.

Suharekasit kanë arritur që të blindojnë dy mesfushorët e tyre më të mirë Meriton Korenicën si dhe Nazmi Gripshin me kontrata afatgjate.


Korenica dhe Gripishi kanë vazhduar kontratat me Ballkanin deri në verën e vitit 2025.

Një gjë të tillë për rinovimin e kontratave e ka bërë të ditur vet klubi suharekas përmes një postimi në rrjetin social Facebook.

Njoftimi i plotë nga klubi:

Të dashur tifozë 𝗞𝗔𝗠𝗣𝗜𝗢𝗡𝗘̈𝗧 𝗡𝗮𝘇𝗺𝗶 𝗚𝗿𝗶𝗽𝘀𝗵𝗶 𝗱𝗵𝗲 𝗠𝗲𝗿𝗶𝘁𝗼𝗻 𝗞𝗼𝗿𝗲𝗻𝗶𝗰𝗮 i 𝗾𝗲̈𝗻𝗱𝗿𝗼𝗷𝗻𝗲̈ 𝗯𝗲𝘀𝗻𝗶𝗸 𝗙𝗖 𝗕𝗔𝗟𝗟𝗞𝗔𝗡𝗜𝗧 𝗲𝗱𝗵𝗲 𝗽𝗲̈𝗿 𝟯𝗩𝗶𝘁𝗲. Klubi ynë i dëshiron shumë suksese me fanellën portokalli. Së bashku marshojmë drejt shumë sukseseve tjera. Na priftë e mbara Suharekë.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë