Bizneset Vende Pune Ofertat

Arbnor Muja: Gjermani, shqiponjat po vijnë!

Arbnor Muja: Gjermani, shqiponjat po vijnë!

13.10.2023 Sport

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Arbnor Muja, është shprehur i ngazëllyer me fitoren e kuqezinjve kundër Çekisë.

Shqipëria mbrëmë deklasoi skuadrën çekë (3-0), duke bërë hapin gjigant në garën për kualifikim në Evropianin “Gjermania 2024”.

Muja, i cili shënoi një gol, por që u anulua nga VAR, ka reaguar përmes llogarisë në Facebook.  

“Gjermani, shqiponjat po vijnë!”, ka shkruar kosovari që tashmë është pjesë e Kombëtares së Shqipërisë. 

Sigurimi Internacional

Ofertë speciale
Gripshi i FC Ballkanit në top 10-she të asistuesve më të mirë në Superligë

Gripshi i FC Ballkanit në top 10-she të asistuesve më të mirë në Superligë

Gjilani do të dimërojë në pozitën e parë në renditje, duke iu falënderuar fitores si mysafir ndaj liderit të para kësaj jave, Ballkanit, me rezultat 1:0.

Deri te arkëtimi i tre pikëve tejet të rëndësishme gjilanasit erdhën në saje të supergolit të Gerhard Prognit, në minutën e 75-të, me gjuajtje të forte nga rreth 20 metra. Ky ishte goli i 12-të i Prognit në këtë edicion, teksa Gjilani e mbyll stinorin vjeshtor me 35 pikë, me një pikë më shumë se rivali lokal, Drita, përkatësisht 2 më shumë se Ballkani, që tashmë renditet i treti.

Ndërkaq, më poshtë GazetaOlle ka sjellur top 10 asistuesit më të mirë pas 18-të ndeshjeve në BKT Superligën e Kosovës.

10 – Muharrem Jashari ( Drita)

Muharrem Jashari, tri asistime.

9 – Ergyn Ahmeti (Dukagjini)

Ergyn Ahmeti, tri asistime

8 – Ardian Limani (Drita)

Ardian Limani tri asistime.

7 – Endrit Krasniqi (Prishtina)

Endrit Krasniqi, tri asistime.

6 – Nazmi Gripshi (Ballkani)

Nazmi Gripshi katër asistime.

5 – Arbnor Muja (Drita)

Arbnor Muja katër asisitme.

4. Ilir Blakqori (Drita)

Ilir Blakqori katër asistime.

3. Kastriot Selmani (Llapi)

Kastriot Selmani katër asistime.

2. Bujar Idrizi (Llapi)

Bujar Idrizi pesë asistime.

1. Valmir Veliu

Valmir Veliu pesë asistime.
Ish-mesfushori i Kombëtares shqiptare lavdëron Munishin dhe Ballkanin

Ish-mesfushori i Kombëtares shqiptare lavdëron Munishin dhe Ballkanin

Ballkani është duke dominuar këtë sezon në Superligën e Kosovës në futboll.

Skuadra nga Suhareka është lider me 44 pikë të grumbulluara duke lënë mbrapa Dritën, Gjilanin dhe Prishtinën.

Për këtë sukses, ish mesfushori i Kombëtares Shqiptare, Alban Meha i ka thurur lavde Ballkanit dhe Ismet Munishit.

Rrespekt për Ismet Munishin dhe FC Ballkanin“, ka shkruar Meha në Facebook.

Meha ka mbrojtur ngjyrat kuq e zi dhe për dy ndeshje gjatë vitit 2016 ishte pjesë e Kosovës.

Luli Market Tjera Rr. Mbreti Agron, Gjinoc,
Kosovë
Nails by Teuta Tjera Rr. Brigada 123, Sheshi, Suharekë,
Kosovë
Moler Andi Ndërtimtari Suharekë,
Kosovë
Prime Led Sh.p.k Marketing / Web Brigada.123,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende30 ditë

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë