Anglia fillon Botërorin me Iranin, formacionet zyrtare

21.11.2022

Anglia dhe Irani do ta zhvillojnë ndeshjen e parë në Kupën e Botës ‘Katar 2022’. Ky duel është i vlefshëm për Grupin B në ‘Katar 2022’ dhe dy skuadrat kërkojnë ta nisin mbarë Kupën e Botës. ‘Tre Luanët’ janë favoritë për ta fituar duelin dhe synojnë të marrin tre pikët, ndërsa Irani kërkon të shkaktojë […]

Anglia fillon Botërorin me Iranin, formacionet zyrtare Foto: Ilustrim

Anglia dhe Irani do ta zhvillojnë ndeshjen e parë në Kupën e Botës ‘Katar 2022’.

Ky duel është i vlefshëm për Grupin B në ‘Katar 2022’ dhe dy skuadrat kërkojnë ta nisin mbarë Kupën e Botës.

‘Tre Luanët’ janë favoritë për ta fituar duelin dhe synojnë të marrin tre pikët, ndërsa Irani kërkon të shkaktojë befasinë e parë.

Dy trajnerët tanimë kanë publikuar edhe formacionet zyrtare për këtë sfidë.

Anglia: Pickford, Trippier, Stones, Maguire, Shaw, Bellingham, Rice, Sterling, Mount, Saka, Kane.

Irani: Beiranvand, Moharrami, Cheshmi, Hosseini, Pouraliganji, Mohammadi, Jahanbakhsh, Hajsafi, Karimi, Noorollahi, Taremi.