Albi Mall Superliga e Kosovës, sot zhvillohen dy lojë

  • 12.11.2022
Albi Mall Superliga e Kosovës, sot zhvillohen dy lojë

Këtë fundjavë zhvillohet xhiroja e 17 e Albi Mall Super Liga e Kosovës, ku do të zhvillohen pesë ndeshje.

Dy ndeshje do të zhvillohen gjatë ditës së shtunë, ndërsa tri të tjera gjatë ditës së dielë.

Sot Prishtina është nikoqir i Drenicës me të cilën do të luaj në stadiumin “Fadil Vokrri”.


Prishtina dhe Drenica, të dy këto skuadra kanë për qëllim rikthimin tek fitoret, pasi që Prishtina ka tre humbje së fundmi nga Malisheva, ndërsa Drenica ka katër sfida pa fituar dhe ka mbetur në vendin e parafundit në tabelë.

Poashtu, ndeshje interesante pritet të zhvillohet edhe në Klinë, ku Dukagjini pret Trepçën ’89.

Dy skuadrat në këtë takim vijnë nga fitoret në mesjavë dhe synojnë të vazhdojnë me këtë ritëm.

Të dy ndeshjet, si ajo në kryeqytet ashtu edhe ajo në Klinë fillojnë nga ora 13:00. 

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë