Përmirësoni shëndetin duke shtuar këtë përbërës në kafën tuaj

Shtoni në kafe vetëm këtë përbërës dhe shëndeti do t’ju përmirësohet në mënyrë drastike.

Për shumicën e njerëzve kafja është rituali i preferuar i mëngjesit dhe pa të nuk mund të funksionojnë.

Nëse i shtojmë këtë përbërës të magjishëm që janë kërpudhat. Kërpudhat janë jashtëzakonisht të dobishme për shëndetin, posaçërisht: kërpudhat çaga, kërpudhat reishi, kërpudhat kordiceps dhe kërpudhat e luanit.

Këto kërpudha janë të pasura me germanium (ndikon në shtimin e nivelit të oksigjenit në gjak) dhe me polisaharide (ndihmojnë në procesin e shërimit natyral).

Këto kërpudha mund t’i gjeni në shitore të ushqimit të shëndetshëm.

Sa më e shëndetshme që të jetë kërpudha ajo është më e hidhët.

Për këtë kafe shëruese ju nevojiten: një filxhan i kafesë së zezë të zier, një lugë e vogël e njërës nga këto lloje kërpudhash (disa blihen në shitore), pak qumësht bademi, pak stevie të lëngshme me shije vaniljeje.

Shumica thonë që kjo kafe ka shije të bukur dhe krematoze.

Hulumtimet kanë treguar që kafja nga kërpudhat ndihmon në shërimin e sëmundjes së Alzaimerit, pengon kancerin, zvogëlon stresin, rregullon diabetin dhe ndihmon në përqendrim.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.