Gjon Muharremaj nga fshati Gjinoc do ta prezentojë Zvicrën në Eurovizion

Gjon Muharremaj nga fshati Gjinoc do ta prezentojë Zvicrën në Eurovizion
Eurolinda Zenelaj

15.03.2021 / Rozë

Gjon’s Tears është emri artistik i Gjon Muharremaj nga fshati Gjinoc i Suharekës që do të përfaqësojë Zvicrën në festivalin e muzikës evropiane, Eurovizion 2021.

Lajmi është bërë i ditur nga faqja zyrtare e Eurovizionit në rrjetin social Instagram, shkruan SuharekaOnline.

Gjon Muharremaj njihet në Kosovë e Shqipëri, sidmos me përformancën e tij në ‘Albania’s Got Talent’ në vitin 2010.

Muharremaj është lindur në Zvicër, nga dy prindër me origjinë shqiptare, babai nga fshati Gjinoc i Suharekës dhe nëna nga Tirana.

LEXO EDHE:  Në fund të muajit kontingjenti i vaksinave anti-COVID, nga marrëveshja me "Pfizer"
RAPORTO