Bizneset Vende Pune Ofertat

21-vjeçarja në Prizren denoncon burrin dhe kunatën në Polici për dhunë fizike

21-vjeçarja në Prizren denoncon burrin dhe kunatën në Polici për dhunë fizike

16.11.2023 Regjioni

Numri i rasteve të dhunës në familje në vendin tonë ka marrë përmasa shqetësuese.

Çdo ditë raportohen raste ku viktima zakonisht janë gratë dhe vajzat që përjetojnë dhune psikike e fizike nga bashkëshortët e tyre dhe anëtarët tjerë të familjes.

Për një rast të tillë që dyshohet të ketë ndodhur në Prizren, Prokuroria ka nisur hetimet.

Një 21-vjeçare ka kërkuar ndihmën e Policisë, pasi ka pohuar se bashkëshorti bashkë me motrën e tij, kanë ushtruar dhunë ndaj saj.

Si rezultat i denoncimit, dy të dyshuarit janë shoqëruar në stacion policor, ku janë intervistuar lidhur me rastin.

Me urdhër të prokurorit, bashkëshorti i viktimës është dërguar në mbajtje, ndërsa kunata do të hetohet në liri për veprën penale ‘Dhunë në familje’.

Sigurimi Internacional

Ofertë speciale
Suharekë, u largua nga shtëpia pasi u fjalos me babain dhe një mysafir – rasti në hetim

Suharekë, u largua nga shtëpia pasi u fjalos me babain dhe një mysafir – rasti në hetim

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, bëhet e ditur se viktima mashkull kosovar ka raportuar se kishte mosmarrëveshje me djalin e tij të dyshuarin mashkull kosovar.

I dyshuari pasi është fjalosur me të atin e tij dhe një mysafir që kishin, është larguar nga shtëpia.

Rasti raportohet të ketë ndodhur dje në Suharekë rreth orës 20:20.

Po ashtu, Policia e Kosovës ka bërë të ditur se rasti është duke u hetuar.

“Suharekë, 12.11.2021. Viktima mashkull  kosovar ka raportuar se kishte mosmarrëveshje me djalin e tij të dyshuarin mashkull kosovar. I dyshuari pasi është fjalosur me të atin e tij dhe një mysafir që kishin, është larguar nga shtëpia. Rast është duke u hetuar”, thuhet në raportin e PK-së.

Suharekë, u keqtrajtua nga i dyshuari me të cilin bashkëjeton, viktima nga Shqipëria lajmëron policinë

Suharekë, u keqtrajtua nga i dyshuari me të cilin bashkëjeton, viktima nga Shqipëria lajmëron policinë

Gjatë ditës së shtunë në Policinë e Kosovës në Suharekë është raportuar për dhunë në familje.

Sipas burimeve të SuharekaOnline është bërë e ditur se një femër, shtetase e Shqipërisë, dje rreth orës 13:30 ka raportuar në polici se është duke u keqtrajtuar nga i dyshuari me të cilin bashkëjetojnë.

Nga policia kanë treguar se deri më tani viktima, nuk ka pësuar lëndime dhe se deri më tani nuk ka ndonjë person të arrestuar lidhur me rastin.

Poashtu, nga policia kanë bërë të ditur se me vendim të prokurorit, rasti shkon në procedurë të rregullt.

N.T.P NEON Tjera Xhavit Bajraktari (Rruga Tranzit),
Kosovë
BeeApiterapia Tjera Terrnje-Suharek,
Kosovë
Theranda Basket OJQ Sport Rr Brigada 123,
Kosovë
“Kolegji AAB” Zyra per Regjistrime Arsim dhe Edukim Rr. “Brigada 123” afer furres Edi,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende30 ditë

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë