Anketuesi i ASK-së sulmohet nga tre persona gjatë regjistrimit të popullsisë në Pejë, kërkon tretman mjekësor

05.05.2024

Policia e Kosovës ka arrestuar tre persona në Pejë pasi të njëjtit mësohet se kanë sulmuar fizikisht anketuesin e Agjencisë së Statistikave të Kosovës.

Anketuesi i ASK-së sulmohet nga tre persona gjatë regjistrimit të popullsisë në Pejë, kërkon tretman mjekësor Foto: Ilustrim

Viktima ka denoncuar rastin pas sulmit, teksa ende nuk dihen motivet që kanë çuar drejt sulmit fizik.

Si pasojë e kësaj, viktima ka pranuar trajtim mjekësor në Spitalin e Pejës.

Të arrestuarit me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje dhe rasti është iniciuar si “sulm ndaj personit zyrtar”.