Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

20.02.2024

Menaxheri i Bayern Munichut, Thomas Tuchel, u pyet të dielën nëse ai mendonte se ai ishte ende njeriu i duhur për këtë detyrë pas humbjes 3-2 të skuadrës së tij ndaj Bochum, që i lë ata tetë pikë prapa Bayer Leverkusen me vetëm 12 ndeshje të mbetura. Mund të jetë një legjendë e Real Madridit që do të marrë drejtimin prej tij.

Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre Foto: Ilustrim

Sipas gazetarit Florian Plettenberg, Zidane është një opsion që është diskutuar nga Bayerni brenda vendit nëse Tuchel largohet nga Allianz Arena.

Drejtuesit janë të etur që ish-trajneri i Chelseat dhe Borussia Dortmundit të vazhdojë deri në fund të sezonit, por duke pasur parasysh natyrën delikate të gjërave, ata po e shikojnë situatën ndeshje pas ndeshje.

Gjigantët bavarez vlerësojnë përvojën dhe ‘aurën’ e tij, ndërsa në mënyrë interesante Plettenberg pohon se Zidane do të ishte menjëherë në dispozicion.

Nuk është ende e qartë nëse kjo do të thotë se Zidane është thjesht i palidhur, apo nëse Zidane ka treguar se ai do të ishte i gatshëm të merrte përsipër menjëherë.

Do të ishte puna e parë e madhe që Zidane ka pasur që nuk është në Real Madrid, me një magji në Castilla dhe dy me skuadrën e parë.

Barcelona gjithashtu mund të jetë duke vëzhguar nga afër zhvillimet, me Tuchelin një opsion të përfolur për bankinën e Blaugranave sezonin e ardhshëm.