Edon Zhegrova në radarët e Juventusit

23.04.2024

Ylli kosovar i Lille Edon Zhegrova, po kalon një sezon fantastik në Ligue 1.

Edon Zhegrova në radarët e Juventusit Foto: Ilustrim

Sipas gazetarit italian Mirko di Natale, ai konfirmoi se “Zonja e vjetër” ka shprehur interesim që ta transferojë lojtarin nga Kosova dhe se tashmë kanë filluar bisedimet edhe me Lille.

Vlen të theksojmë se Zhegrova, ka kontratë me klubin francez deri më 2026 dhe vlera e tij mendohet të jetë diku rreth 10-15 milionë euro.

Përveq Juventusit, po ashtu dhe klubi tjetër nga Serie A Napoli ka shpreh interesim për 25-vjeçarin.

Zhegrova u bë pjesë e Lille në janar të 2022 pasi kompletoi transferimin nga Baseli. Dy vite pas transferimit të tij, ai tashmë është shndërruar në një nga lojtarët kyç te Lille.