Voziti 234 km/h, gjobitet suharekasi me 300 euro e ndalim të vozitjes për tre muaj

  • 15.09.2022
Voziti 234 km/h, gjobitet suharekasi me 300 euro e ndalim të vozitjes për tre muaj

Si shkak i tejkalimit të shpejtësisë së lejuar, Policia e Kosovës (PK) ka gjobitur një shofer me 300 euro.

Gjithashtu, Policia i kanë hequr tri pikë si dhe tre muaj ndalim i drejtimit të mjetit me veprim motorik.

Sipas komunikatës së Policisë, bëhet e ditur se në zonën ku kufizimi i shpejtësisë është 130 km/h, identifikohet shoferi duke drejtuar mjetin me 234 km/h.


“Do të vazhdojmë me ndërmarrjen e masave dhe veprimeve policore ndaj kundërvajtësve të ndryshëm të cilët rrezikojnë sigurinë në trafikun rrugor”, thuhet në njoftimin e policisë.

Ndëkaq, shoferi i gjobitur sipas vendimit për kundërvajtje shihet se vendi i lindjes së shoferit është në Suharekë si dhe tek adresa theksohet se është qyteti i Suharekës.

“Me datën 09.09.2022 vozitësi i lartëcekur me veturën e lartëcekur ka bërë tejkalim të shpejtësisë 130/234 dhe i njëjti nuk i është ndalur njësisë policore”.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë