Vjedhje, vetvrasje në tentativë, aksidente, armëmbajtje pa leje – krejt çka ndodhi për dy javë në Suharekë

  • 24.08.2022
Vjedhje, vetvrasje në tentativë, aksidente, armëmbajtje pa leje – krejt çka ndodhi për dy javë në Suharekë

Gjatë ditës së sotme është mbajtur në Komunën e Suharekës është mbajtur takimi i radhës i sigurisë lokale.

Derisa kanë raportuar për gjendjen e sigurisë lokale në komunën tonë, nga Policia e Kosovës kanë theksuar se kanë ndodhur raste si aksidente trafiku, vjedhje, mashtrime, armëmbajtje pa leje, etj.


Nga policia kanë bërë të ditur se gjatë dy javëve në Komunën e Suharekës kanë ndodhur: 26 aksidente trafiku, 7 kanosje, 4 vjedhje, 4 dëmtim prone, 1 mashtrim e 2 raste të armëmbajtjes pa leje.

Po ashtu, ata kanë shtuar se brenda dy jave kanë ndodhur një shantazh, dy vetvrasje në tentativë, një vdekje e dyshimtë, dy raste të dhunës në familje, një rast i prishjes së rendit dhe qetësisë publike, dy raste të incident zjarri, një rast i mos zbatim të urdhërit të gjykatës dhe një rast i lëndimit të lehtë trupor.

Ndërsa gjatë dy jave janë shqiptuar 791 tiketa për kundervatje dhe 35 urdhëresa të realizuara.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë