Vjedhje e rëndë në Suharekë, hajnat vjedhin stoli ari e para të gatshme

Një rast i vjedhjes së rëndë është raportuar në stacionin policor në Suharekë.

Vjedhje e rëndë në Suharekë, hajnat vjedhin stoli ari e para të gatshme

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, bëhet e ditur se ankuesi mashkull kosovar ka njoftuar se persona të panjohur kanë depërtuar në shtëpinë e tij duke dëmtuar derën dhe nga aty kanë vjedhur stoli ari dhe 400 euro para të gatshme.

Rasti raportohet të ketë ndodhur më 23 qershor rreth orës 21:30 në rrugën “Maksut Kuqi” në Suharekë.


Nuk raportohet për të arrestuar, ndërsa rasti është nën hetime.

“VJEDHJE E RËNDË / Rr. Maksut Kuqi, Suharekë, 23.06.2022-21:30. Ankuesi mashkull  kosovar  ka njoftuar se persona të panjohur kanë depërtuar në shtëpinë ti duke dëmtuar derën dhe nga aty kanë vjedh stoli ari dhe 400 euro para të gatshme. Nuk raportohet për të arrestuar, rasti në hetime”, thuhet në raportin e PK-së.

KOMENTE1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 • me keqardhje uroi qe ky rast te znardhet mos te jet nen hije pasi qe vet jam viktim e ketyre qe po ndodhin ne ket vend lus organet e rendit qe te zbardhin ket rast dhe shum radte te tjera dhe deshmoini veten se jeni te betuar ta kryni punen per te cilen jeni punsu me trondit fjalia e organeve te rendit sa her qe ndodhin kso raste dalin me fjalin rasti nen hetime o te mjer polic a qa mju than ju marre duhet mju ardh ne e vitit 1990 kam maru nje shtepi ne fshat ter diten punojshem ne fshat mbremje vishum ne banes me alete me paisje per nderim te gjitha kan qen ne ambient te hapur ndersa nga pas lifta knei 13 her ma kan plaqkit at shpi tei sa muret that i lan ju tregova ket histori le ta din edhe policia e forinzika kto radte dy or jo me teper jan zbardh tyneher andaj veq nje pyetje per policin ne pergjisi a jeni ne bashkpunim ju vet me hajnat a ku eshte problemi vlla se me kto gjera mu ka gerdit kosova keit polici nuk ka detyr te qendroi kafeve por rrugve se siguris e qytetarit nug vezhgohet pri kafes por ne rrug edhe njeher ju kisha lut organeve te rendit te zbardhin rastin sa me shpeit ose le te liroin pozitat per ata te cilet vertet e bein punen me vullnet e dinjitet

 • N'minuta
  Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
  Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
  [FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
  [FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
  Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
  Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
  Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
  Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
  Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
  Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
  Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
  Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
  Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
  Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
  Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
  Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
  Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
  Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
  Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
  Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë