Vjedhje e rëndë në Suharekë, hajnat vjedhin para, stoli ari e pajisje muzikore

  • 12.10.2022
Vjedhje e rëndë në Suharekë, hajnat vjedhin para, stoli ari e pajisje muzikore

Një rast i vjedhjes së rëndë është raportuar në stacionin policor në Suharekë.

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, bëhet e ditur se ankuesi mashkull kosovar, ka raportuar se persona të panjohur, me forcë kanë depërtuar në brendinë e shtëpisë së tij dhe kanë vjedhur një sasi parash, një sasi stoli ari dhe disa pajisje muzikore.

Rasti raportohet të ketë ndodhur dje rreth orës 15:00 në Suharekë.


Nga Policia kanë njoftuar se rasti është duke u hetuar.

“VJEDHJE E RËNDË / Suharekë 11.10.2022 – 15:00. Ankuesi mashkull kosovar, ka raportuar se persona të panjohur, me forcë kanë depërtuar në brendinë e shtëpisë së tij dhe kanë vjedhur një sasi parash, një sasi stoli ari dhe disa pajisje muzikore. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në raportin e PK-së.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë