Vjedhje e rëndë në Suharekë, hajnat vjedhin para e stoli ari

  • 16.08.2022
Vjedhje e rëndë në Suharekë, hajnat vjedhin para e stoli ari

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, bëhet e ditur se ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se deri sa me familje nuk kanë qenë në shtëpi, person-a të panjohur kanë hyrë në shtëpinë e tij dhe kanë vjedhur para kesh dhe stoli ari.

Rasti raportohet të ketë ndodhur gjatë mbrëmjes së djeshme rreth orës 21:10 në Suharekë.


Nga policia kanë njoftuar se në vendin e ngjarjes nuk janë vërejtur thyerje të dritareve apo dyerve.


Ndërkaq, rasti është nën hetime.

“VJEDHJE E RËNDË / Suharekë 15.08.2022-21:10. Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se deri sa  me familje nuk kanë qenë shtëpi,  person-a të panjohura kanë hyrë në shtëpinë e tij dhe kanë vjedhur  para kesh dhe stoli ari. Në vendin e ngjarjes nuk janë vërejtur thyerje te dritareve apo dyerve. Rasti është nën hetime”, thuhet në raportin e PK-së.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë