Vjedhja e rëndë në një market në Suharekë, policia jep detaje për N.Sh 33 vjeçar dhe A.E 32 vjeçar

  • 07.02.2023
Vjedhja e rëndë në një market në Suharekë, policia jep detaje për N.Sh 33 vjeçar dhe A.E 32 vjeçar

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për vjedhjen e rëndë e cila u raportua në Stacionin Policor në Suharekë gjatë ditës së hënë.

Policia ka njoftuar se me datën 06.02.2023 në Stacioni Policor në Suharekë një ankues ka raportuar se gjatë orëve te natës i janë vjedhur mallra të ndryshëm nga shitorja ushqimor “Market” i cili ndodhet në rrugën “Nënë Tereza” në Suharekë, raporton SuharekaOnline.

Poashtu, thuhet se njësitet përkatëse policore kanë dal në vendin e ngjarjes, Sektori i Hetimeve i Stacionit Policor të Suharekës ka mbledhur prova dhe dëshmi. Imazhet e të dyshuarve të marra nga kamerat e sigurisë janë shpërnda në njësitet tjera policore të Stacionit Suharekë dhe fal angazhimit të tyre është identifikuar njëri nga te dyshuari i cili është shoqëruar në stacionin policorë Suharekë.


“Arrestohen dy të dyshuar për “vjedhje të rëndë” në Suharekë

Prizren, 07 Shkurt 2023

Me datën 06.02.2023 në Stacioni Policor në Suharekë një ankues ka raportuar se gjatë orëve te natës i janë vjedhur mallra të ndryshëm nga shitorja ushqimor “Market” i cili ndodhet në rrugën “Nënë Tereza” në Suharekë.

Njësitet përkatëse policore kanë dal në vendin e ngjarjes, Sektori i Hetimeve i Stacionit Policor të Suharekës ka mbledhur prova dhe dëshmi. Imazhet e të dyshuarve të marra nga kamerat e sigurisë janë shpërnda në njësitet tjera policore të Stacionit Suharekë dhe fal angazhimit të tyre është identifikuar njëri nga te dyshuari i cili është shoqëruar në stacionin policorë Suharekë.

I dyshuari numër 1 është intervistuar në prezencë të avokatit mbrojtës, gjatë intervistimit ai pranon së në bashkëpunim me të dyshuarin numër 2 ka kryer rastin “vjedhje e rëndë” në marketin e lartshënuar.

Pas një pune intensive nga ana e policisë është kapur edhe i dyshuari nr. 2 i cili është intervistuar në prani të avokatit gjithashtu.

Me urdhër të Prokurorit, dy të dyshuarit ( N. SH. 33 vjeç dhe A. E. 32 vjeç) janë ndal në mbajtje policore për dyzetetetë (48) orë.

Rasti mbetët në hetime ne Stacionin Policor të Suharekës.” thuhet në njoftimin e policisë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë