Suharekë, u arratis pasi i shkaktoi lëndime trupore një personit, policia arreston të dyshuarin

Një rast i lëndimit trupor ishte raportuar më 2 gusht në stacionin policor në Suharekë.

Suharekë, u arratis pasi i shkaktoi lëndime trupore një personit, policia arreston të dyshuarin

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, bëhet e ditur se një mashkull kosovar ka kërkuar ndihmë mjekësore dhe i njëjti pas tretmanit mjekësor është liruar për në shtëpi.

Nga policia bëhet e ditur se, ai kishte kërkuar ndihmë mjekësore pasi që kishte pësuar lëndime nga i dyshuari, i cili ishte arratisur.


Rasti raportohet të ketë ndodhur më 2 gusht rreth orës 14:30 në rrugën “Pavarësia” në Suharekë.

“LËNDIM TRUPOR / Rr. Pavarësia, Suharekë 02.08.2022 – 14:30. Është raportuar se një mashkull kosovar ka kërkuar ndihmë mjekësore dhe i njëjti pas tretmanit mjekësor është liruar për në shtëpi, pasi kishte pësuar lëndime nga i dyshuari, i cili është në kërkim. Rasti vazhdon të hetohet”, thuhej në raportin e PK-së.

Ndërkaq, nga Policia e Kosovës përmes një raporti shtesë kanë bërë të ditur se dje kanë arritur që ta arrestojnë të dyshuarin.

I dyshuari për kryerjen e veprës penale “lëndim trupor” pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

“LËNDIM TRUPOR / Suharekë 02.08.2022-14:30.Lidhur me rastin me datë 03.08.2022 është arrestuar një mashkull kosovar dhe i njëjti pas intervistimit me vendim të prokurorit dërgohet në mbajtje”, thuhet në raportin shtesë të PK-së.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë