Suharekë, shkoi te shtëpia e ish-gruas për të marrë fëmijën, arrestohet e i sekuestrohet pistoletë, fishekë, thikë e antiplumb

  • 12.09.2022
Suharekë, shkoi te shtëpia e ish-gruas për të marrë fëmijën, arrestohet e i sekuestrohet pistoletë, fishekë, thikë e antiplumb

Një rast i dhunës në familje, armëmbajtjes pa leje dhe kanosjes është raportuar në stacionin policor në Suharekë.

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, bëhet e ditur se është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar për shkak se kishte shkuar te shtëpia e familjes së viktimës femër kosovare për të marrë fëmijën e tij të cilin e kishte pasë me viktimën që kishte bashkëjetuar.

Rasti raportohet të ketë ndodhur më 9 shtator rreth orës 23:00 në Suharekë.


Nga i dyshuari janë sekuestruar një pistoletë me dy fishek, një thikë dhe një antiplumb të cilin e kishte pasur të veshur në trup.

Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

DHUNË NË FAMILJE /ARMËMBAJTJE PA LEJE /KANOSJE Suharekë 09.09.2022 – 23:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar për shkak se kishte shkuar te shtëpia e familjes së viktimës femër kosovare për ta marrë fëmiun e tij të cilin e kishte pas me viktimën që kishte bashkëjetuar. Nga i dyshuari është janë sekuestruar një pistoletë me dy fishek, një thikë dhe një antiplumb të cilin e kishte pasur veshur në trup. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e PK-së.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë