Suharekë, kanosi nënën e tij e theu orendi shtëpiake, të arrestuarit i gjendet drogë në dhomë

Një rast i kanosjes është raportuar në stacionin policor në Suharekë.

Suharekë, kanosi nënën e tij e theu orendi shtëpiake, të arrestuarit i gjendet drogë në dhomë

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, bëhet e ditur se është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që i njejti  ka kanosur viktimën nënën e tij, ku edhe ka thyer disa orendi shtëpiake.

I dyshuari dyshohet se ka probleme psiqike dhe është përdorues i substancave narkotike.


Gjatë kontrollit në dhomën e tij janë gjetur dhe konfiskuar 130 gr substanca narkotike e llojit marihuanë.

Rasti raportohet të ketë ndodhur dje rreth orës 15:20 në Suharekë.

Me vendim të prokurorit i dyshuari dërgohet për tretman mjekësor në repartin e psikiatrisë dhe ndalohet në mbajtje për 48 orë.

Suharekë  29.06.2022-15:20. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që i njejti  ka kanosur viktimën nënën e tij, ku edhe ka thyer disa orendi shtëpiake. I dyshuari dyshohet seka probleme psiqike dhe është përdorues i substancave narkotike. Gjatë kontrolli në dhomën e tij janë gjetur dhe konfiskuar 130 gr substanca narkotike e llojit marihuanë. Me vendim të prokurorit i dyshuari dërgohet për tretman mjekësor në repartin e psikiatrisë dhe ndalohet në mbajtje për 48 orë”, thuhet në raportin e PK-së.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë