Studençan, arrestohet një person pasi i gjendet pushkë gjysmë automatike e fishekë

  • 16.08.2022
Studençan, arrestohet një person pasi i gjendet pushkë gjysmë automatike e fishekë

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, bëhet e ditur se është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që gjatë bastisjes në veturë dhe në shtëpi iu janë gjetur dhe konfiskuar: një pushkë gjysmë automatike, 4 fishekë të kalibrit 7.62mm, 13 fishekë 9x19mm.

Rasti raportohet të ketë ndodhur dje rreth orës 15:00 në fshatin Studençan të Suharekës.


Me vendim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit dërgohet në mbajtje.


“ARMËMBAJTJE PA LEJE Fsh. Studençan, Suharekë, 15.08.2022 – 15:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që gjatë bastisjes në veturë dhe në shtëpi iu janë gjetur dhe konfiskuar: një pushkë gjysmë automatike, 4 fishekë të kalibrit 7.62mm,13 fishekë 9x19mm. Me vendim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit dërgohet në mbajtje”, thuhet në raportin e PK-së.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë