Sopijë, persona të panjohur dëmtojnë rrethojat dhe këndin e lojërave në shkollë, thyejnë edhe dritaren

Shkolla fillore e mesme e ulët ‘Shaban Mazreku’ në fshatin Sopijë të komunës së Suharekës, mëngjesin e djeshëm është bërë cak i keqbërësve.

Sopijë, persona të panjohur dëmtojnë rrethojat dhe këndin e lojërave në shkollë, thyejnë edhe dritaren

Shkolla fillore e mesme e ulët ‘Shaban Mazreku’ në fshatin Sopijë të komunës së Suharekës, mëngjesin e djeshëm është bërë cak i keqbërësve.

Përfaqësues të shkollës kanë denoncuar rastin në Polici, pasi ka vërejtur se dikush ka dëmtuar rrethojat e oborrit të shkollës, ku më pas kanë hyrë në oborr dhe kanë dëmtuar këndin e lojërave për fëmijë.


Po ashtu është thyer edhe një dritare e një klase, por që personat e dyshuar nuk kanë hyrë brenda objektit shkollor.

Deri më tani nuk ka persona të dyshuar dhe nuk dihet vlera e dëmit që është shkaktuar.

Me vendim të prokurorit, rasti është iniciuar ‘Dëmtim i pronës’.

Fshati Sopijë, Suharekë 29.06.2022-08:40. Është raportuar se persona të panjohur kanë dëmtuar rrethojën e objektit të shkollës, këndin e lojërave  dhe kanë thyer një dritare”, thuhet në raportin e PK-së.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë