Shpërthimi i zjarrit në Bllacë të Suharekës, policia jep detaje

Gjatë mbrëmjes së djeshme janë përfshirë nga zjarri pyjet në mes fshatrave Bllacë dhe Temeqinë të Suharekës.

Shpërthimi i zjarrit në Bllacë të Suharekës, policia jep detaje

Një rast të tillë të incidentit të zjarrit e ka konfirmuar edhe Policia e Kosovës.

Në raportin e policisë thuhet se rreth dy hektar sipërfaqe pyll është përfshirë nga zjarri.


Nga policia theksohet se rasti raportohet të ketë ndodhur dje më 25 mars rreth orës 17:20.

Zjarrfikësit kishin arritur në vendngjarje, dhe falë punës së tyre të palodhshme kanë arritur që të lokalizojnë zjarrin.

Pavarësisht mungesës shumë të madhe të puntorëve ata vazhdojnë lokalizimin e vatrave të zjarrit në mënyrën më të shpejtë të mundur.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë