Shirokë, rrahen mes vete tre persona pas një mosmarrëveshje – pësojnë lëndime trupore

  • 27.09.2022
Shirokë, rrahen mes vete tre persona pas një mosmarrëveshje – pësojnë lëndime trupore

Një rast i lëndimit trupor dhe dëmtimit të pronës është raportuar në stacionin policor në Suharekë.

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, bëhet e ditur se pas një mosmarrëveshje verbale janë rrahur mes vete tre të dyshuar meshkuj kosovar dhe si pasojë kanë pësuar lëndime trupore dhe kanë pranuar tretman mjekësor.

Rasti raportohet të ketë ndodhur dje rreth orës 16:40 në fshatin Shirokë të Suharekës.


Tutje në raport bëhet e ditur se njëri prej tyre u ka dëmtuar dy vetura dy të dyshuarve tjerë.

Të njëjtit janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit, janë liruar në procedurë të rregullt.

LËNDIM TRUPOR & DËMTIM PRONE / Shirokë, Suharekë 26.09.2022-16:40. Pas një mosmarrëveshje verbale janë rrahur mes veti tre të dyshuar meshkuj kosovar dhe si pasoj kanë pësuar lëndime trupore dhe kanë pranuar tretman mjekësor. Njëri prej tyre u ka dëmtuar dy vetura dy të dyshuarve tjerë. Të njëjtit janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit, janë liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin e PK-së.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë