Savrovë, në gjendje të dehur i hyn në shtëpi dhe e kanosi një person, arrestohet i dyshuari

  • 03.10.2022
Savrovë, në gjendje të dehur i hyn në shtëpi dhe e kanosi një person, arrestohet i dyshuari

Një rast i kanosjes është raportuar në stacionin policor në Suharekë.

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, bëhet e ditur se është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti në gjendje të dehur (1.85 promil), kishte hyrë në shtëpinë e viktimës mashkull  kosovar dhe e kishte kanosur atë.

Rasti raportohet të ketë ndodhur gjatë mbrëmjes së djeshme rreth orës 20:50 në fshatin Savrovë të Suharekës.


Ndërkaq, me vendim të prokurorit i dyshuari është liruar, rasti vazhdon në procedurë të rregullt.

“KANOSJE / Fsh. Savrovë, Suharekë 02.10.2022 -20:50 Është arrestuar i dyshuari mashkull  kosovar pasi i njëjti në gjendje të dehur (1.85 promil), kishte hyr në shtëpinë e viktimës mashkull  kosovar dhe e kishte kanosur atë. Me vendim të prokurorit i dyshuari është liruar, rasti vazhdon në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin e PK-së.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë