Reshtan, iu gjetën marihuanë, kokainë, armë zjarri, fishekë, para – arrestohen tre persona

  • 31.10.2022
Reshtan, iu gjetën marihuanë, kokainë, armë zjarri, fishekë, para – arrestohen tre persona

Një rast i blerjes, posedimit, shpërndarjes dhe shitjes së paautorizuar e narkotikëve dhe falsifikimit të parasë është raportuar në stacionin policor në Suharekë.

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, bëhet e ditur se pas një pune hetimore nga Policia janë arrestuar tre të dyshuar meshkuj kosovar pasi që në veturë dhe në shtëpi iu janë gjetur dhe sekuestruar: 3 kg e 693.7 gram substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë, 105.7 gram substancë e dyshuar narkotike e llojit kokainë, 1 tabletë e dyshuar si substancë narkotike, 3 armë zjarri, 2 karikator, 54 fishek.

Po ashtu, u janë gjetur dhe sekuestruar 1993.10 €, 200 lek, 30 franga, 30 funta, 1 dollar, 3 telefona celularë, 1 veturë, 6 peshore digjitale dhe 3 mullinjë (gridera).


Rasti raportohet të ketë ndodhur më 29 tetor rreth orës 16:30 në fshatin Reshtan të Suharekës.

Ndërkaq, me vendim të prokurorit të shtetit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

BLERJA, POSEDIMI, SHPËRNDARJA DHE SHITJA E PAATUROIZUAR E NARKOTIKEVE & FALSIFIKIM I PARASË / Fsh. Reshtan, Suharekë (NN) 29.10.2022 – 16:30. Pas një pune hetimore nga Policia e Kosovës janë arrestuar tre të dyshuar meshkuj kosovar pasi që në veturë dhe në shtëpi iu janë gjetur dhe sekuestruar: 3 kg e 693.7 gram substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë, 105.7 gram substancë e dyshuar narkotike e llojit kokainë, 1 tabletë e dyshuar si substancë narkotike, 3 armë zjarri, 2 karikator, 54 fishek, 1993.10 €, 200 lek, 30 franga, 30 funta, 1 dollar, 3 telefona celularë, 1 veturë, 6 peshore digjitale dhe 3 mullinjë (gridera). Me vendim të prokurorit të shtetit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e PK-së.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë