Plagosja e 23 vjeçarit në Mamushë, arrestohet 49 vjeçari A.B

  • 22.05.2023
Plagosja e 23 vjeçarit në Mamushë, arrestohet 49 vjeçari A.B

Vihet nen pranga te policisë i dyshuari i katert për ‘Vrasje ne Tentative’ në Mamushë.

Policia e Kosovës në Prizren ka njoftuar se sot rreth orës 13:00 hetuesit e sektorit rajonal yë hetimeve kanë lokalizuar vendndodhjen e të dyshuarit A.B, 49 vjeçar, raporton SuharekaOnline.

“Me datën 22.05.2023, rreth orës 13:00 , nga ana e policeve hetueseve te Sektorit Rajonal te hetimeve te DRP te Prizrenit është identifikuar ,është lokalizuar vendqëndrimi i tije dhe është arrestuar i dyshuari A.B. ( 49 vjeçar ) ,për te cilin ekziston dyshimi i arsyeshëm per kryerje te veprës “ Vrasje ne Tentative “ me date 06.05.2023 te ndodhur ne fshatin Mamushe.” thuhet në njoftimin e policisë.


“Te dyshuarit A.B. i eshtre gjetur ne posedim dhe me pas është sekuestruar nga krim tekniku ne cilësinë e dëshmisë materiale një arme zjarri; Pistolete model EKOL JACKAL dhe nje karikator.

Te gjitha veprimet janë ndërmarre ne konsultim dhe koordinim me Prokurorin e Shtetit me vendim te te cilit arma e zjarrit e gjetur ne posedim tek i dyshuari sekuestrohet.

Me aktvendim me shkrim te Prokurorit ,te dyshuarit A.B.i shqiptohet masa e ndalimit për 48 ore dhe kundër te njëjtit ngritët KALLEZIM PENAL.” thuhet tutje në njoftimin e policisë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë