Një kamion vetaksidentohet në Qafë të Duhlës

  • 14.10.2022
Një kamion vetaksidentohet në Qafë të Duhlës

Një vetaksident ka ndodhur në rrugën që njihet si “Qafa e Duhlës” në Komunën e Suharekës.

Sipas disa pamjeve, shihet se një kamion ka dalur nga rruga.

Këtë vetaksident e ka konfirmuar edhe nga Policia e Kosovës, përkatësisht zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Prizrenit, Vesel Gashi.


Zëdhënësi i PK-së në rajonin e Prizrenit ka theksuar se nga ky vetaksident nuk ka të lënduar, duke shtuar se ekipet relevante kanë dalur në vendngjarje dhe janë duke punuar që ta tërheqin kamionin e vetaksidentuar nga rruga.

“Ka qenë vetakisdent, persona të lëndum nuk ka, njësitet relevante janë në vendin e ngjarjes dhe janë duke bërë përpjekje që derisa të del një kompani tjetër me tërhjekë kamionin i cili ka rrëshqitë nga rruga”, ka thënë Gashi

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë