Mushtisht, dëmtoi rrethojat e urës e shenja të emërtimit, rasti nën hetime

Një rast i dëmtimit të pronës është raportuar në stacionin policor në Suharekë.

Mushtisht, dëmtoi rrethojat e urës e shenja të emërtimit, rasti nën hetime

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, është bërë i ditur se i/të dyshuar deri më tani të panjohur kanë dëmtuar rrethojat e urës si dhe një shenjë të emërtimit të rrugës.

Rasti raportohet të ketë ndodhur më 1 maj rreth orës 11:35 në fshatin Mushtisht të Suharekës.


Lidhur me rastin janë njoftuar inspektorët komunal të cilët kishin dalë në vendin e ngjarjes.

Ndërkaq, nga Policia e Kosovës kanë bërë të ditur se rasti vazhdon të hetohet.

“Fsh. Mushtisht,Suharekë 01.05.2022 – 11:35. Raportohet se i/të dyshuar deri më tani të pa njohur kanë dëmtuar rrethojat e urës si dhe një shenjë të emërtimit të rrugës. Lidhur me rastin janë njoftuar inspektorët komunal të cilët kanë dalë në vendin e ngjarjes. Rasti vazhdon të hetohet.”, thuhet në raportin e PK-së.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë