Mushtisht, kërcënohet me armë zjarri një person në oborrin e shtëpisë së tij

Një rast i kanosjes është raportuar dje në stacionin policor në Suharekë.

Mushtisht, kërcënohet me armë zjarri një person në oborrin e shtëpisë së tij

Dje në fshatin Mushtisht të Suharekës një person në oborrin e shtëpisë së tij është kërcënuar me armë zjarri nga një i dyshuar, i cili më pas është larguar nga vendi i ngjarjes.

Këtë rast të kanosjes, e ka konfirmuar për SuharekaOnline edhe komandanti i stacionit policor në Suharekë, kapiten Afrim Sylaj.


Me t’u denoncuar rasti, njësitë policore kanë dalë në vendin e ngjarjes për të mbledhur informacione që çojnë në identifikimin dhe kapjen e të dyshuarit.

Ndërkohë, Prokurori i Shtetit ka urdhëruar nisjen e hetimeve dhe inicimin e rastit.

“KANOSJE ME ARMË ZJARRI / Mushtisht, 13.06.2022-16:30. Viktima mashkull kosovar ka raportuar se derisa ka qenë në oborrin e tij, është kërcënuar me armë zjarri nga një i dyshuar mashkull, i cili është larguar në drejtim të panjohur”, thuhet në raportin e PK-së.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë